טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

טיפול באלרגיה

אלרגיה או בעברית  «רגשת» היא למעשה תגובה חיסונית לא תקינה ומוגזמת של הגוף לחומרים שבדרך כלל לא אמורים לעורר מחלות. במילים אחרות  אלרגיה היא «תקלה» במערכת החיסון. היסטמין שמופרש מתאי פיטום (Mast cells ) גורם לתופעות כגון : פריחה, אודם , גרד, נפיחות ונזלת. חומרים אלרגנים נפוצים : קשקשים, ריר ושתן חתולים , לטקס , עקיצת צרעות או דבורים, מוצרי מזון כגון חלב, ביצים, אגוזים, תותים, בוטנים. קרדית האבק, אבקני פרחים, מתכות כמו ניקל או קובלט או כרום, תרופות מסוימות, תמרוקים וחומרים כימיים אחרים… טיפול הומיאופתי: להומיאופתיה יש מענה מצוין לאלרגיות.

ניתן לטפל במצב אקוטי כלומר בזמן התקף אלרגיה ולהקל על המטופל את ההתקף, אך גדולתה של הומיאופתיה באה לידי ביטוי בריפוי אלרגיות מהשורש ושחרור החולה מתלות בתרופות כימיות.

הומיאופתיה היא שיטת ריפוי אינדיבידואלית והוליסטית ולכן ההתייחסות היא לא רק לאלרגיות מהן המטופל סובל אלא לכל מצבו הבריאותי גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית . בראיון הראשוני שאורך כשעתיים נאספים פרטים כגון : כמה זמן הוא סובל מאלרגיות ? האם יש תקופות  או עונות בשנה שאלרגיה מחריפה ? האם יש מצבים בהם יש הטבה מבחינת האלרגיות ? מאילו בעיות פיזיות אחרות הוא סובל אם בכלל ? האם יש לו אילו שהם רגישויות פיזיות או נפשיות ? מה מצבו האישי והמשפחתי ? מבנה גופו , היסטוריה רפואית ומשפחתית ….

מטרת הטיפול בשלב הראשון היא להוריד מצד אחד את תכיפות ההתקפים ומצד שני את עוצמתם ובדרך זו להביא את החולה למצב  בו יוכל להפחית את השימוש בתרופות קונבנציונליות, כאשר המטרה הסופית היא לחזק את הגוף ולגרום לריפוי אמיתי ושורשי של האלרגיה .

מקרה לדוגמה: (הפרטים שונו לשם שמירת סודיות .)

בתיה בת 40, מזכירה רפואית,אמא ל 3 ילדים :

הגיעה בגלל אלרגיה לאבק. מאז ומתמיד סובלת מהתעטשויות  ונזלות . קורה בעיקר כשמקפלת כביסה או מתעסקת עם בגדים שהיו זמן רב בארון. האלרגיה גורמת גם לכאבי ראש ודמעת בעיניים. תופעות אלו נמשכות בדרך כלל למשך כמה ימים ואז מפסיקות. אין קשר בין האלרגיה לחלופי עונות.

תופעות פיזיות אחרות

עור : הרבה פעמים מרגישה גרודים בידיים – אובחן כאטופיק דרמטיטיס

זיעה : מזיעה הרבה בלילה, מתעוררת באמצע הלילה והבגדים לחים.

אוכל : משיכה לאוכל מתוק , יכולה לחיות על עוגיות וופלים.

מחזור: המחזור מסודר , לעתים רחוקות סובלת מכאבי בטן.

חום, קור : סובלת מקור.

ביקשתי מבתיה לספר לי על עצמה :

בתיה סיפרה לי על מערכת יחסים מאוד סוערת ודרמטית עם משפחתה ( ההורים והאחים ) שלה. מרגישה שהיא טיפוס שמקריב את עצמה למען הזולת , מרגישה שהמשפחה לא החזירה לה כגמולה אלא להפך מתנכלים לה, לא מבינה למה המשפחה מתנכלת לה, לא יודעת איפה טעתה. מערכת היחסים שלה עם בעלה ידעה גם עליות וירידות. הם נפרדו וחזרו במהלך השנים לפחות 5 פעמים.

תצפית שלי : בתיה מאופרת יחסית בכבדות, לבושה בחולצה בעלת מחשוף עמוק , מדברת ברהיטות וללא הפסקה, מדי פעם מדברת על עצמה בגוף שלישי

לבתיה הותאמה תרופה הומאופתית חד פעמית לפי המצב הפיזי והנפשי שלה.

פגישת מעקב לאחר חודש וחצי :

בתיה מספרת : כמה ימים אחרי שקיבלתי את התרופה הרגשתי לא טוב, היו המון התעטשויות ואז גם דיברתי איתך בטלפון והרגעת אותי שזו יכולה להיות תגובה טבעית ומעודדת דווקא לתרופה ההומאופתית. באמת אחרי כמה ימים התחלתי להרגיש טוב ומאז המצב הולך ומשתפר מבחינת האלרגיה, עדיין יש ימים פחות טובים אבל מרגישה שיפור של 40 אחוז לפחות גם מבחינת תכיפות ההתקפים וגם מבחינת עוצמתם.

עור : גם מבחינת הגירודים בעור יש שיפור.

זיעה : לא מזיעה יותר בלילה. קמה יבשה לגמרי בבוקר.

יחסים עם הבעל והמשפחה : עדיין טעונים שיפור, לא מדברת עדיין עם משפחתה המקורית, עם הבעל יש עדיין מריבות.

בתיה קיבלה מנה חד פעמית נוספת של התרופה ההומאופתית המתאימה לה.

פגישה מעקב נוספת לאחר 3 חודשים

בתיה מספרת : מרגישה שיפור מדהים מבחינת האלרגיות, קרה כבר כמה פעמים שאחרי קיפול כביסה הרגשתי מין עקצוצים באף שבעבר מיד היו מתפתחים להתעטשויות מטרידות.

מרגישה לפחות 70 אחוזים שיפור מבחינת האלרגיה. לא מזיעה יותר בלילות. עם בעלי המצב יותר טוב, התחלנו יותר לדבר ולבוא אחד לקראת השני.

שיחת טלפון לאחר חצי שנה נוספת :

בתיה :  לקראת פסח התחלתי לנקות את הבית באופן רציני וקיבלתי התקף אלרגיה .

בתיה קיבלה מנה נוספת של התרופה ההומאופתית שמתאימה למצבה וההתקף שכח תוך יום . מאז ועד היום שנה וחצי לאחר מכן אנחנו בקשר טלפוני ובינתיים לא היה צורך בטיפול נוסף .

Закрыть меню