טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

ללמוד הומאופתיה – ללמוד לרפא

אחת החוויות הראשונות של מי שפונה ללמוד הומאופתיה היא «איך זה שלא גילו לי את זה קודם?» או «איך זה שכולם לא מבינים את האמת הפשוטה?». לימודי ההומאופתיה מביאים בהכרח לשינוי עמוק בתפיסת הבריאות, המחלה, תהליכי ההחלמה ומשמעות הריפוי. כבר בשלב מוקדם מבין התלמיד, שהדעות הרווחות בציבור ובקרב אנשי הרפואה הממוסדת, הן ברובן שגויות. במסגרת לימודיו הוא פוגש במקרי ריפוי מדהימים, שאינם אפשריים ברפואה ה»קונוונציונאלית», והוא נדהם על חוסר הצדק הנורא והאטימות שמפגינים רופאים והדיוטות כאחד.


מתוך אותו שכנוע פנימי עמוק מוצא עצמו אותו תלמיד בעמדת המוכיח בשער, והוא זוכה אף לאותן תגובות להן זכה בזמנו ד»ר האנמן, אבי ההומאופתיה: אדישות ובוז! בלית ברירה לומד התלמיד להכיל בתוכו את האמת בה זכה ולבחור בחוכמה את בני שיחו.

אחת החוויות המרגשות והממלאות ביותר שיכול כל אדם לייחל לה היא חוויית הריפוי. אצל הלומדים הומאופתיה תקנית, והעוסקים בה באופן מקצועי, הופכת חוויה זו לעניין כמעט יומיומי:

ילד שהיה בלתי נסבל ועתידו החברתי והמקצועי נראה היה בכי רע, הופך לילד רגוע, חיובי ואף לתלמיד נורמלי. אישה שסבלה כל חייה מתחושת נחיתות חמורה ומדיכאון, מוצאת עצמה בהדרגה משילה מעליה מחסומים ומועקות מיותרים ומתחילה ליהנות יותר מחייה ולהביא לידי ביטוי את כשרונותיה הרבים. נער שסבל מהתקפים קשים של כאבי בטן, שהגבילו עד מאוד תיפקדו ואשר הרופאים נואשו מלמצוא לו תרופה מתאימה, נפטר מאותם כאבים ומתפנה לצמוח ולהתפתח לפי ייעודו.

את כל זאת משיג ההומאופת ללא מכשור מיוחד ובדיקות מעבדה מורכבות, אלא רק מתוך יישום נאמן של «חוק הדומים» והעקרונות הנוספים שהניח אחריו ד»ר סמואל הנמן לפני כמאתיים שנה. לא כל המקרים אכן נפתרים ולא כל החולים זוכים לרפואה שלמה, אך רבים מהם חווים שיפור משמעותי באיכות החיים ושחרור הדרגתי ממגבלות גופניות, רגשיות ומנטליות.

כאמור, תלמיד ההומאופתיה מוצא עצמו חיש מהר מטפל במגוון גדול מאוד של תופעות חולניות שונות: גופניות, רגשיות ומנטליות. התפיסה השלמה של האדם ושל תהליכי המחלה, מאפשרת לו לעזור באותו יום ממש הן לזקנה הסובלת מדמנסיה מתקדמת והן לתינוק שסובל מבקיעת שן החלב הראשונה שלו. לשני המקרים גם יחד הוא ניגש באותה מידה של ביטחון ועם אותם הכלים ממש, שכן לרשותו עומדת אמנות ריפוי אמיתית ותקפה, אמנות ריפוי שבמרכזה האדם השלם ולא האבר, הרקמה, או המיקרואורגניזם!

ללמוד הומאופתיה היא משימה שלעולם לא מסתיימת. המטריה מדיקה, אמנות התשאול, הבנת המקרה והאדם בכלל, די בכל אחד מאלה למלא חיים שלמים, לא כל שכן כאשר בכולם גם יחד יש להגיע לרמת מומחיות משביעת רצון.

ללמוד הומאופתיה כדאי במקום שבו מלמדים הומאופתיה תקנית בצורה הברורה והיעילה ביותר. בשנים האחרונות חדרו לתוך עולם ההומאופתיה תיאוריות שונות ומשונות, לכשעצמן מעניינות ולעיתים אף נכונות, אך בעלות השלכות הרסניות לגבי הפרקטיקה ההומאופתית הישרה.

ביה»ס בראשותם של שמואל שלו ואורן עומרי הוא מקום בו מלמדים רק הומאופתיה. זהו אינו רק «מסלול ללימודי הומאופתיה», כי אם מסלול ארבע-שנתי להכשרת הומאופתים והומאופתיות. ואכן כ 90% מבוגרי ביה»ס עובדים לבסוף כהומאופתים מקצועיים- אחוזי הצלחה הגבוהים ביותר מבין כל בתי הספר להומאופתיה בארץ וללא ספק בין הגבוהים ביותר בעולם כולו.

Закрыть меню