טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

אודות בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה

בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה הוא המוסד המוביל להוראת הומאופתיה בישראל. המוסד הכשיר עד היום, מאות בוגרים, המהווים את עמוד השדרה של קהילת המטפלים ההומאופתיים בארץ.

בית הספר להומאופתיה, הממוקם במרכז תל אביב, מציע תכנית ארבע שנתית להכשרת הומאופתים, המיועדת להקנות לבוגרים ידע מעמיק, התנסות מעשית וכלים יעילים לעיסוק במקצוע בעתיד.

אצלנו תרכשו את ההכשרה הטובה ביותר, תלמדו את השיטה המקורית של מייסד ההומאופתיה ד»ר סמואל האנמן ותתנסו בטיפול בכדי להבטיח, שלאחר סיום הלימודים תוכלו לצאת לדרך עצמאית כמטפלים הומאופתיים מקצועיים. 

למה ללמוד אצלנו?

 • ביה»ס הוותיק והמוביל בין המוסדות, המוכרים על ידי האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית.
 • בית הספר להומאופתיה הנו היחיד אשר מלמד את השיטה המקורית והטהורה (ההאנמנית).
 • סגל מרצים בעל ניסיון עשיר.
 • הצלחה מוכחת בהכשרת האחוז הגבוה ביותר של בוגרים העובדים כהומאופתים מכלל בתי הספר הפעילים בארץ.
 • ההתמחות קלינית (סטאז’) של שנתיים במרפאת בית הספר.
 • לימודי ערב.
 •  תכנית לימודים המותאמת  לבעלי משפחות ואנשים עובדים.

אנו הצבנו לעצמנו כמטרה להקנות לבוגרינו את ההכשרה המעמיקה והמקצועית ביותר. הלימודים בבית הספר מתאימים במיוחד לאלו המעוניינים לבצע שינוי מקצועי ולפתוח בקריירה שנייה כמטפלים הומאופתיים.

נאמנות למקור

בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה הוא היחידי בישראל בו ניתן ללמוד  את השיטה ההאנמנית המקורית והטהורה, המבוססת על עקרונות מדעיים מוצקים. צוות בית הספר, שרכש יותר  משלושים שנות ניסיון בטיפול הומאופתי בחולים והכשרת מטפלים, נאמן בצורה בלתי מתפשרת  למשנתו של מייסד ההומאופתיה ד»ר סמואל האנמן, מתוך הכרה כי זו השיטה הטובה ביותר, שתאפשר לבוגרים להעניק למטופלים את הטיפול הטוב ביותר.

סגל ההוראה

סגל המרצים בבית הספר מחזיק בניסיון עשיר וידע רב בהומאופתיה ובהוראה. את עיקר החומר הלימודי מעבירים שמואל שלו, מראשוני ומובילי מקצוע ההומאופתיה בארץ עם ניסיון של למעלה משלושים שנה ואורן עומרי, מבכירי ההומאופתים בארץ שהכשירו עד היום בהצלחה מאות בוגרים.

לימודי ההומאופתיה נעשים בליווי צמוד של מורי ביה»ס. הלימודים מקנים את הידע והיכולת הנדרשת כדי להתחיל מיד עם סיום הלימודים בעבודה קלינית וביישום אומנות הריפוי. בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה ידוע באחוז הגבוה ביותר של בוגרים העובדים כהומאופתים.

בראש המכון עומד שמואל שלו, שלמד הומאופתיה באנגליה ואצל ג’ורג’ ויתולקס. שמואל הינו גם העורך המדעי של המהדורה העברית של הספר «מדע ההומאופתיה».

שמואל הוא ממקימי האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ושימש כראש ענף הומאופתיה בקופת חולים כללית משלימה. הוא צבר ניסיון של למעלה משלושים שנה בטיפול בהומאופתיה וייסד לפני כעשרים וחמש שנה את בית הספר להומאופתיה. 

אורן עומרי - מנהל שותף ומרצה במכון הישראלי להומאופתיה

אורן החל בלימודי הומאופתיה בהודו בשנת 2001 ופנה לאחר מכן ללימודים בצורה מקצועית בבית הספר להומאופתיה  של המכון הישראלי להמאופתיה(מחזור 2003). לאחר סיום הלימודים השתלם אורן באקדמיה הבינלאומית להומאופתיה ביוון.

אורן צבר ניסיון רב כמטפל וכמרצה מבוקש בתחום. בין היתר לימד בקולג’ לרפואה משלימה ברמת אפעל ובסמינר אורנים. אורן מנחה הסטאז’ (התמחות קלינית) במכון הישראלי להומאופתיה ומנחה קבוצות הומאופתים ללימודים מתקדמים.

בנוסף, הוא משמש גם כמנהל המרכז לרפואה משלימה בשער-העמקים, המרכז המוביל באזור הצפון המעסיק 15 מטפלים בתחומים שונים.

מבנה הלימודים

הלימודים בבית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה מותאמים במיוחד עבור אנשים עובדים ובעלי משפחות. הלימודים, נערכים בשעות הערב (מחמש עד תשע). התלמידים נהנים גם משיעורים מקוונים לפי צורך.

תכנית הלימודים

בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה שם לו למטרה להקנות לבוגרים את ההכשרה המעמיקה, המקצועית והנאמנה ביותר, בדגש על כלים ישימים ובטוחים שיאפשרו להם להתחיל מייד עם סיום לימודיהם ביישום אומנות הריפוי ובעבודה קלינית. בית הספק מקיים מסלול לימודים ארבע שנתי להכשרת הומאופתים:

 • שנה א’ וב’ יסודות ההומאופתיה — פילוסופיה ומתודולוגיה של השיטה.
 •  שנה ג’ וד’: התמחות קלינית (סטאז’) והמשך לימוד התרופות ההומאופתיות.

נושאי הלימוד

 • לימוד האורגנון של הרפואה (ספר היסוד שכתב אבי ההומאופתיה ד»ר סמואל האנמן) , המחלות הכרוניות.
 • התרופות ההומאופתיות — מתריה מדיקה. לימוד מדוקדק וקפדני של עשרות תרופות היסוד אשר משמשות אותנו לריפוי מרבית המצבים הפתולוגיים.
 • רפרטורי – לימוד מדויק וקפדני באינדקס הפתולוגיות והתרופות ההומאופתי. קניית שליטה בספרות ובתכנה המקצועית.
 • אמנות התשאול ההומאופתי – צפייה והתמחות בעשרות מקרים של מטופלים וניהול קליניקה במשך שנתיים. ההתמחות שמציע המכון לבוגריו היא מן הארוכות והיסודיות ביותר בעולם. במהלך הסטאז’ יפגשו הסטודנטים מטופלים שהמכון מזמן ממאגרי מתעניינים. הסטודנטים צופים בעשרות מקרים (בזמן התרחשותם), ומתנסים בעצמם בלקיחת מקרים רבים באופן עצמאי. ההתנסות הישירה בלקיחת מקרים, בשילוב צפייה, ליווי ופתרון עשרות מקרים נוספים, מניבים את התוצאות הטובות ביותר.
 • בין השאר נלמד לטפל במצבים נפוצים כמו הריון ולידה, אלרגיות, גזים ובקיעת שיניים אצל תינוקות, הפרעות קשב וריכוז, ועוד… 
 • קורס עזרה ראשונה הומאופתית – שימוש במתודולוגיה ההומאופתית למצבי חירום בצורה אפקטיבית ומהירה.
 • פרמקולוגיה הומאופתית – הכרות עם תורת התרופות; שיטות הכנה, מינונים, שימור ועוד.
 • לימודי אנטומיה/פיסיולוגיה – יתקיימו בצורה מקוונת, באמצעות שיעורים שיועברו לסטודנטים  באינטרנט.
 • הדרכה לפתיחת קליניקה וניהולה.

בסיום השנה הרביעית זכאי הסטודנט לתעודת הסמכה מטעם בית הספר, ובאפשרותו להירשם כחבר באגודה הישראלית להומאופתיה ללא בחינות קבלה.

Закрыть меню