טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

טיפול בהרטבות לילה

«הילדה שלי נגמלה מחיתולים ופתאום החלה להרטיב בלילה. הלילות הפכו לסיוט ומכונת הכביסה עובדת שעות נוספות. ניסינו הכל, החל מלקחת אותה אלינו לחדר בלילה ועד הסדין המצפצף, אך שום דבר לא הועיל. התיסכול הוא גדול, הן שלנו והן של הילדה ואין לנו פתרון…». האם זה נשמע לכם מוכר? האם גם ילדיכם סובל מאותה בעיה?

הרטבת לילה אצל ילדים מעל לגיל 5 נחשבת לבעיה נפוצה ומאוד מציקה. מומחים מצביעים על סיבות שונות כמו סיבות פיזיולוגיות, רפואיות (זיהום בדרכי השתן, בעיות בכליות), תורשה, אך רק ב-2% מהמקרים נמצאה אחת מהסיבות הללו ואילו שאר הילדים המרטיבים מוכנסים תחת הקטגוריה של חוסר יכולת לשלוט על השתן במהלך השינה.

סיבות נוספות שיכולות לאפיין את הרטבת הלילה- ילד הפוחד ללכת לישון לבד או סובל מחלומות רעים או מרטיב מתוך שינה עמוקה.

ילד הסובל מהרטבת לילה מתמודד עם תחושה של בושה. זה משפיע על הבטחון העצמי שלו ואף גורם לו להרגיש תחושה של כשלון. הדבר גורם להחרפה במיוחד אם ההורה מתעלם מהבעיה או משדר אכזבה או אפילו מעניש אותו על כך.

לפי התפיסה ההומאופתית בעיה זו נובעת מחוסר איזון של הגוף ולכן לא ניתן להפריד בין הגוף לנפש.

ההומאופותיה עובדת לפי העקרון של ‘דומה – מרפא’ שבו, התרופה מחזקת לרגע את חוסר האיזון של הגוף ומזכירה לגוף להתעורר ולעבוד.

ההומאופתיה, שהיא שיטת ריפוי הוליסטית, מתייחסת לא רק לסימפטום ההרטבה עצמו, אלא לוקחת בחשבון גם את אופיו של הילד ומאפיינים כלליים שלו כמו לדוגמא אם הילד היה גמול ופתאום התחיל להרטיב נלקחים בחשבון גם גורמים שיכולים לגרום לנסיגה: כמו הופעת ילד חדש במשפחה, מעבר דירה, פרידה של אחד הורים, שינוי גן ועוד. או במלים אחרות, חוץ מהבעיה הפיזית נלקחים בחשבון גם המצב הנפשי והרגשי של הילד המרטיב.

יתרונות הטיפול ההומאופתי:

1. הטיפול הינו אישי ומותאם באופן אישי לילד. שני ילדים מרטיבים שונים באופיים ולכן נלקחים בחשבון מאפיינים שונים לכל ילד, בבחירת התרופה הנכונה.

2. התרופות עשויות מחומרים טבעיים,ללא תופעות לוואי ומתאימות לכל גיל. בעצם, ההומאופתיה משתמשת בחומרים טבעיים שמטרתם לגרות את כוחות הריפוי של הגוף ובכך לגרום לריפוי עצמי.

3. התרופה תשפיע גם על תחומים אחרים בחייו של הילד כמו חרדות, כעסים, או בעיות התנהגותיות  ועוד.

4. אין צורך לשנות הרגלים אצל הילד. אין צורך לשנות את דפוסי התנהגותו או תזונה כלשהי.

5. חיזוק  כללי של הילד. מתן התרופה ההומיאופתית תורמת להעלאת רמת הבריאות של הילד וטיפול גם בתופעות פיזיות אחרות שמהן סובל הילד או שקיימות ברקע.

6. הטיפול ההומאופתי מטפל בשורש הבעיה. כלומר ברגע שניתנה התרופה ההומאופתית הנכונה, הבעיה תפתר ולא תחזור שוב והטיפול יהיה יעיל לאורך זמן ולא ‘יכבה שריפות’ או יתמקד רק בריפוי הסימפטום עצמו.

 

Закрыть меню