טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

טיפול בעצירות

אסיף בן 3 וחצי. אסיף הגיע אלי לראשונה בגיל שנה וחצי מאחר ובחודשים האחרונים  היה חולה הרבה בתדירות של  בערך פעם בחודש. בכל פעם המחלות נמשכו כמה ימים טובים וכמעט תמיד היו מלווים בחום גבוה ופצעי חום על השפתיים. הוא קיבל טיפול הומאופתי שמאוד שיפר את המערכת החיסונית שלו. לאחר הטיפול תדירות המחלות ירדה פלאים וגם כשהוא חלה מדי פעם הוא עבר את המחלות תוך זמן קצר ובקלות. מאז ועד היום (שנתיים אחרי) הוא ביקר אצלי עוד 3 פעמים בהם טיפלתי בו לפי הצורך. (בשנתיים האלה הוא לא קיבל אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה ולא היה צורך גם במשכך חום ). לפני שבועיים אסיף שוב הגיע הפעם בגלל עצירות ממנה סבל כבר מעל שבועיים.

האם מספרת : כבר מעל שבועיים אסיף סובל מעצירות כרונית. הוא ממש מפחד לעשות את צרכיו כי כואב לו בטוסיק והוא עוצר את עצמו. בהתחלה חשבנו שזה מצב חד פעמי וניסינו לתת לו מאכלים עם סיבים כדי לעזור לו . כשגם זה לא עזר השתמשנו בחוקן. כבר 3 פעמים השתמשנו בחוקן ונראה כי הוא לא מצליח יותר לעשות את צרכיו בלי זה. הוא ממש סובל ובוכה וכל הבית כולל האחים והסבתות סובב סביב העניין הזה .

ביקשתי מהאם לספר לי מה עוד מפריע בזמן האחרון :

אסיף מאוד עקשן לאחרונה , הרבה יותר ממה שהיה בעבר. עושה הכל כדי להרגיז, נשכב על הרצפה כשלא מקבל את מבוקשו ובוכה הרבה . לאחרונה פוחד יותר מכלבים (פחד גם בעבר אבל עכשיו פוחד יותר)מפחד מחושך ולא מוכן להיות בחדר שלו לבד בערב. מרביץ לאחיו הגדולים (לא ממש חזק ולא ממש  אלים אלא יותר מציק). הוא מזיע המון בעיקר בראש ובזמן האחרון מבקש חלב קר כמה פעמים ביום. אסיף קיבל תרופה הומאופתית חד פעמית שמתאימה למצב הקיים .

שיחה טלפונית 5 ימים אחרי :

האם מספרת: יש שיפור מבחינת העצירות, פחות מפחד לעשות את צרכיו אך עדיין לא מתפנה כל יום כמו שהיה בעבר. מבחינה נפשית הוא פחות בוכה ופחות מתעקש , שקט ורגוע יותר.

ביקשתי מהאם בשלב זה לנסות לתת לו מאכלים עתירי סיבים כמו פרות וירקות כדי להקל עליו יותר.

שיחה טלפונית נוספת אחרי 8 ימים :

העצירות עברה לגמרי , הוא חזר לעשות פעמיים ביום את צרכיו בדיוק כמו שהיה רגיל קודם , האפיזודה הזאת מאחורינו.

חוץ מזה הילד גם  נרגע , הוא עדיין עקשן באופיו אבל זה לא מגיע לסצנות הקשות שהיו קודם, פחות מציק לאחים שלו ובכלל המצב בבית הפך להיות הרבה יותר שפוי .

איריס שמואל
הומאופתית מוסמכת בוגרת המכון
מטפלת בקליניקה בהרצליה
נייד : 054-4524040
מייל : iris6000@walla.com

Закрыть меню