טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

טיפול בדלקות בדרכי השתן

שני גילאים אופייניים מאוד  להופעת הדלקת : בינקות והילדות המוקדמת (לכן מומלץ לנקות את התינוקות ממין נקבה לאחר הוצאת צואה, מכיוון הפות לכיוון פי הטבעת ולא להפך וזאת כדי למנוע החדרת חיידקים מהצואה לפות). תקופה נוספת בחיי אשה בה גוברים הסיכונים לחלות בדלקת היא נשים בגיל הפריון בעיקר נשים שמקיימות יחסי מין. חלק גדול מהנשים ישובו ויפתחו דלקות שתן חוזרות במשך חייהן וזאת תהיה המחלה הכרונית שלהן .

תסמינים :

הפרשות שתן תכופות מהרגיל
צריבה בזמן או אחרי ההשתנה
אי נוחות וכאבים שמורגשים מתחת לטבור
הופעת דם בשתן

כמובן שלא כל התסמינים חייבים להיות נוכחים אצל כל אחת מהמטופלות.

טיפול קונבנציונלי בדלקות שתן :

לרפואה קונבנציונלית אין מענה למנוע הופעת דלקות חוזרות . הטיפול מסתכם במתן אנטיביוטיקה כנגד הדלקת בזמן ההתקף. נשים רבות מתלוננות לאחר סיום האנטיביוטיקה על התפתחות פטרייה וגינאלית מטרידה במיוחד , תוצאה ישירה של שימוש באנטיביוטיקה .

לטיפול אנטיביוטי כמה חסרונות : ראשית אנטיביוטיקה משמידה חוץ מהחיידקים שגורמים לדלקת , קבוצת חיידקים ידידותיים שחיים בסימביוזה טובה עם הגוף האנושי , כשחיידקים אלה מושמדים על ידה , נוצרת הזדמנות לשגשוג פיטריות שונות בואגינה . בנוסף ידוע מעל לכל ספק שטיפול אנטיביוטי מחליש את הגוף ולא יכול למנוע הישנות של דלקות חוזרות בדרכי השתן אצל אותן מטופלות שלגופן יש נטייה כזאת.

להומאופתיה יש מענה יעיל מאוד לדלקות שתן . הן האקוטיות (כלומר בזמן הדלקת) והן בדלקות שתן שחוזרות.

בזמן הדלקת עצמה ניתן לטפל בעזרת תרופה הומאופתית (רמדי) בדלקת ולהימנע מאנטיביוטיקה .

אך היתרון המשמעותי ביותר של טיפול הומאופתי  על פני טיפול קונבנציונלי הוא טיפול מניעתי כנגד הדלקות שתן שחוזרות וגורמות לסבל נוראי לנשים וגברים שלגופם נטייה כזאת .

התרופה ההומאופתית מעוררת את כוחות הריפוי של המטופל ומחזקת את מערכת החיסונית  למעשה מי שעושה את ה»העבודה » ומרפא את הגוף זה הגוף עצמו , מערכת חיסונית שהתחזקה ולכן הריפוי הוא מהשורש ולא סימפטומטי .

מניסיון תוך מספר (שנערכים במרווחים של פעם בחודש) מצב הבריאות משתפר, הגוף מתחזק ומצליח להתגבר על החיידקים שגורמים לדלקת . דלקות שתן לא מתפתחות , אין כאבים צורבים אין פיטריות ואגינליות להפך יש יותר אנרגיות , יותר בריאות , שינה טובה יותר ושיפור במצב הרוח  .

לפניכם מקרה לדוגמא :

כינרת –  סטודנטית לראיית חשבון

בת 24– רווקה

סובלת כבר כמה שנים מדלקות שתן שחוזרות בתדירות של פעם בחודש וחצי , חודשיים. הדלקות אינטנסיביות ביותר, «מרתקות» אותה לשירותים ולבית. הדלקות החלו כמה חודשים אחרי שהחלה לראשונה לקיים יחסי מין.לפני שהדלקת מגיעה יש לה כאבים בבטן התחתונה. בכל פעם שיש דלקת לוקחת אנטיביוטיקה שמאוד מחלישה וגורמת לפעמים גם לפיטריות וגינאליות.

ביקשתי מכינרת לספר לי עוד על עצמה ובריאותה הכללית:

כינרת : אני מאוד לחוצה ועצבנית בגלל הלימודים ועבודה במלצרות. מתעצבנת הרבה ולא שולטת על מה שיוצא ממני. חבר שלי אומר לי שאני תמיד אוגרת את הכעסים ואז בבת אחת הכל מתפרץ ממני. בעבודה יש מישהי שמתנכלת אלי אבל אני לא מפוצצת עניינים ומבליגה, צריכה את העבודה.

השינה : לא נרדמת בקלות מאז ומתמיד. חושבת כל הזמן מה לא עשיתי טוב ומה היה עלי לעשות טוב יותר.

מחזור : סובלת מכאבי מחזור .

ביקשתי מכינרת רשות לדבר טלפונית עם החבר שלה כדי לדעת יותר על מצבה הרגשי:

החבר מספר : כינרת חביבה וטובת לב, דואגת לי מאוד, עקשנית בטירוף  , משיגה בדרך כלל מה שרוצה. היא טיפוס ששומר טינה, יכולה חודשים להבליג וכשיוצא הכעס זה יוצא בצורה לא יפה. האגו שלה בשמיים , אף פעם לא תודה שהיא אשמה גם כשהיא אשמה.

לכינרת התאמתי תרופה הומאופתית (רמדי) שנלקחת באופן חד פעמי לפי מצבה הפיזי והנפשי .

פגישת מעקב לאחר חודשיים :

כינרת : פעמיים במהלך החודשיים מאז נטילת הרמדי(התרופה ההומאופתית) היו לי כאבי בטן בבטן התחתונה (זה היה תמיד סימן לבוא הדלקת) . הכאבים עברו אחרי כמה שעות ולא התפתחו לדלקת שתן.

מרגישה עם יותר כוחות ואנרגיה , יכול להיות גם בגלל שסוף סוף אזרתי אומץ ועזבתי את העבודה . היו חודשיים קשים בהן עברתי דירה אך למרות זאת הרגשתי יותר כוחות.

שינה : השינה שלי גם הרבה יותר טובה , נרדמת יותר בקלות ומצליחה לקום רעננה.

מחזור : היו פחות כאבים במחזור האחרון.

שיחת טלפון לאחר חודש וחצי נוספים :

כינרת : מרגישה מצוין, מאז שהייתי אצלך לא היו לי בכלל דלקות שתן , מרגישה עם הרבה יותר כוחות ואנרגיות , ואני ישנה טוב בלילה  והמחזור האחרון כמעט ולא היו כאבים.

לסיכום : המדהים בטיפול ההומיאופתי הוא זה שהשיפור מורגש בכל הרבדים ולא רק בתלונה הפיזית או הנפשית בעטיה המטופל הגיע לטיפול. כל זאת הודות לתרופות ההומיאופתיות שמחזקות את המערכת החיסונית , ומעוררות את כוחות הריפוי הטמונות בגופינו . כל זאת ללא שינוי באורח חיים וללא תופעות לוואי .

כותבת המאמר :

איריס שמואל RChom

הומאופתית קלאסית – בוגרת המכון

מטפלת בקליניקה פרטית בהרצליה

נייד : 054-4524040

Закрыть меню