טלפון: 054-2020170 | דוא"ל: shalev@homeonet.net

מהי הומאופתיה?

מהי הומאופתיה? ההומאופתיה מבוססת על מספר עקרונות יסוד. אבן היסוד העומדת בבסיסה היא – «דומה בדומה מרפא». עקרון ריפוי זה מוכר כבר מימי היפוקרטס, אולם מי שהפך אותו לתורה סדורה ומדויקת היה אבי ההומאופתיה, ד»ר סמואל האנמן, רופא גרמני שחי בין השנים 1755 – 1843. בבסיס גילויו של האנמן עומדת ההבנה כי התרופה אשר תרפא את החולה היא זו אשר בכוחה ליצור תמונת מחלה דומה אצל האדם הבריא.

«תפישת האדם כשלם» – התרופה מותאמת לתמונת מחלתו של החולה על כלל הוויתו. כלומר, כל הסימנים והסימפטומים מהם החולה סובל ועליהם הוא מדווח נלקחים בחשבון. התייחסות זו נקראת התייחסות הוליסטית.

«תרופה אינדיווידואלית לחולה» – התרופה אשר תרפא את החולה מותאמת לו אינדיווידואלית. אין בהומאופתיה תרופה ל….נזלת, תרופה לשיעול, וכן הלאה, אלא כל סימפטום מקבל ניואנסים של אפיונים: זמנים, מה מקל ומה מרע, רגישות מיוחדת וכו’. צירוף סך האפיונים המיוחדים לאדם ולמחלתו מניבים את ההסתכלות האינדיווידואלית. לסיכום אפשר לומר כי התרופה ההומאופתית מותאמת לחולה ולא לשם מחלתו.

«המינימום הנדרש לריפוי» – מתן תרופה אחת במינונים קטנים. בדרך זו נמנעות תופעות לוואי והתמכרויות לתרופות. ברמה העמוקה יותר, עיקרון זה מוכיח שהתרופה היוותה גירוי לכוחות הריפוי של הגוף לחזור לאיזון, ולא כפתה בצורה כימית שינוי חיצוני. כאשר נעלמים כל הסימפטומים והסימנים שהיו בעבר נותרת בריאות.

«מרכיב אחד, כפי שקיים בטבע» – כל תרופה מורכבת מחומר אחד, כפי שהוא קיים בטבע. חומר אשר נוסה על אנשים בריאים בתהליך קבוע ומוגדר (proving), אשר תמונת המחלה שהוא מחולל נרשמה ותועדה לפי הכללים המנוסחים והברורים שקבע מגלה ההומאופתיה, ד»ר סמואל האנמן.

במה ניתן לטפל? בעיות עור, בעיות נשימה, בעיות פריון אצל נשים, בעיות און אצל גברים, כאבים ראומטיים, לחצים נפשיים, עצבנות יתר, דיכאונות, הפרעות אכילה, הפרעות למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התפתחות, אלרגיות, דלקות אוזניים חוזרות, נוזלים באוזניים, נזלות כרוניות, סינוסים, עייפות כרונית, כאבי מחזור, אי סדירות המחזור, ועוד ועוד ועוד….

למעשה באמצעות ההומאופתיה ניתן לרפא כל חולה במחלה ברת ריפוי.

במקרים בלתי הפיכים (למשל מחלות סופניות), ניתן להקל על החולה ולמתן את חומרת הסימפטומים.

Закрыть меню